psycholog szczecin
psycholog szczecin

Psychoterapia


Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna jest metodą leczenia zaburzeń i problemów natury psychicznej poprzez oddziaływanie środkami psychologicznymi. Celem psychoterapii jest skorygowanie sposobu przeżywania, myślenia i reagowania, uaktywnienie zahamowanego rozwoju dzięki zrozumieniu mechanizmów psychicznych odpowiedzialnych za pojawienie się objawów choroby i kłopotów klienta.

Ma formę systematycznych spotkań mających na celu osiągnięcie sprecyzowanego rezultatu. Kolejne spotkania proponowane są po jednej lub kilku konsultacjach, które kończą się zawarciem kontraktu terapeutycznego określającego warunki przyszłej współpracy. Ustalenia dotyczą celu terapii, częstotliwości spotkań, formy płatności oraz zasad współpracy mówiących o punktualności, szczerości wypowiedzi i dyskrecji.

Zazwyczaj spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Sesje terapeutyczne trwają 50 min. i odbywają się w ustalonych terminach. Długość terapii związana jest z rodzajem i czasem trwania problemu. W leczeniu pacjentów stosuję podejście zindywidualizowane oparte na koncepcji psychodynamicznej.

Licznik odwiedzin

dziś: 1, ogólnie: 21725.

© Copyright 2012 Marzena Piechowska psycholog Szczecin | Wszystkie prawa zastrzeżone, informacje są chronione prawem autorskim.
Projekt graficzny: A.Marchlewski | Realizacja: Kulikowski-IT Projektowanie stron Internetowych Szczecin